Ak je vaším predvoleným prehliadačom Google Chrome alebo Mozilla Firefox, Safari pri prvom otvorení automaticky importuje vaše záložky a históriu. O tom, či chcete importované položky zachovať, sa môžete rozhodnúť teraz, alebo môžete Safari vyskúšať a rozhodnúť sa neskôr. Ak importované položky nezachováte, môžete ich pomocou Safari importovať neskôr.
Môžete tiež importovať záložky, ktoré boli exportované vo formáte HTML zo Safari, Microsoft Internet Explorera, Netscape Navigatora, OmniWebu, Mozilla Firefoxu a Google Chromu.
Použitie položiek automaticky importovaných z Firefoxu alebo Chromu: Pri použití Safari po používaní Firefoxu alebo Chromu sa v dolnej časti Obľúbených a stránky Top Sites zobrazí oznámenie s otázkou, či chcete zachovať importované záložky a históriu. Na výber máte tieto možnosti:
Zachovať: Safari zachová importované položky.
Nezachovať: Safari odstráni importované položky.
Ak chcete svoje rozhodnutie odložiť na neskôr a medzitým používať Safari, toto oznámenie ignorujte. Bude sa naďalej zobrazovať v Obľúbených a na stránke Top Sites, nie však na navštívených webových stránkach. Ak chcete zobraziť Obľúbené a stránku Top Sites, vyberte História > Zobraziť Top Sites.
Neskoršie importovanie z Firefoxu alebo Chromu: Vyberte Súbor > Importovať z > Google Chrome alebo Súbor > Importovať z > Firefox a vyberte položky, ktoré chcete importovať. Toto môžete urobiť kedykoľvek po začatí používania Safari a dokonca aj vtedy, keď ste už položky importovali.
Importovanie súboru so záložkami: Vyberte Súbor > Importovať z > Súbor HTML so záložkami a vyberte súbor, ktorý chcete importovať. Záložky sa po importe zobrazia v spodnej časti postranného panela v novom priečinku, ktorého názov začína reťazcom „Naimportované“ a končí dátumom.
Exportovať záložky: Vyberte Súbor > Exportovať záložky. Vyexportovaný súbor sa nazýva „Safari Bookmarks.html“.