Du kan holde kontaktene organiserte og lette å finne med Kontakter på iCloud. Endringene du gjør vises automatisk overalt der du har konfigurert iCloud for Kontakter. Du trenger aldri å koble enheten til en datamaskin for å holde kontaktene dine oppdaterte.
På iPhone, iPad, iPod touch og Mac vises endringer i Kontakter-appen.
På Windows vises endringer i Microsoft Outlook.
Hver kontakt vises på et virtuelt kort som kalles et vCard. Du kan dele vCards med andre, og du kan legge til vCards som er delt med deg. Se Eksporter en kontakt i vCard-format i iCloud Kontakter og Importere kontakter til iCloud Kontakter.
For å bruke iCloud Kontakter går du til icloud.com/contacts og logger på med Apple-ID-en din (hvis du ikke allerede er logget på).
Hvis du allerede bruker en annen iCloud-funksjon, klikker du på funksjonens navn øverst i iCloud.com-vinduet etterfulgt av Kontakter.
Når du går inn på iCloud Kontakter, må du sørge for å bruke en nettleser som er anbefalt i Apple-brukerstøtteartikkelen Systemkrav for iCloud.